17 ارديبهشت, 1400

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

مقاومت عراق در بیانیه شدید اللحن: واکنش حتمی است/هر هدف آمریکایی در تیررس است مطلب ویژه

هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق با صدور بیانیه ای به حمله هوایی آمریکا به نوار مرزی سوریه و عراق به شدت واکنش نشان داد و اعلام کرد که پاسخ کوبنده ای در راه است.

هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق با صدور بیانیه‌ای به حمله هوایی آمریکا به نوار مرزی سوریه و عراق واکنش نشان داد.
در این بیانیه آمده است: در زمانه‌ای که ناامیدان، ترسوها و خائنان به بازار توجیهات واهی برای مشروع جلوه دادن اشغالگران جنایتکار در عراق بر خلاف قانون اساسی روی آورده و علیه مخالفان و معارضان این اشغالگران کینه توز، مکر می‌ورزند و اتهامات ناروا می‌زنند؛ به طور عمد خود را به فراموشی می‌زنند که این موضع میلیونها عراقی است که در قالب مصوبه پارلمان عراق در بیرون راندن نیروهای خارجی اصرار دارند.

در این بیانیه آمده است: اقدامات اشغالگران آمریکایی با قانون بین المللی و اصول احترام به حاکمیت کشورهای مستقل همخوانی ندارد و کوچک‌ترین کشور در دنیا هم نمی‌تواند آنرا تحمل کند چه رسد به کشوری در حد و اندازه عراق با تاریخ و پشتوانه فرهنگی و دینی و بافت اجتماعی معروف آن.

هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق اعلام کرد: جنایت اشغالگران در هدف قرار دادن مواضع حشد شعبی در مرز عراق که با داعش مقابله می‌کنند، آخرین جنایت اشغالگر است که به طور حتم پرهزینه خواهد بود و همه تفاهمات مورد قبول با برخی طرف‌های سیاسی و به شکل نهایی و قاطع همه قواعد درگیری که تفاهمات سیاسی ایجاد کرده بود به علت عقیم بودن و بی ثمر بودن این تفاهمات را از بین برده است.

در این بیانیه آمده است: فرصت بسیار اندکی برای دولت عراق مانده است تا مواضع خود را به وضوح و روشنی در قبال نقض مکرر حاکمیت عراق از سوی نیروهای اشغالگر مختلف خواه از سوی کشورهای همسایه که اراضی خود را سکویی برای حمله به عراق قرار داده اند یا همسویان داخلی در این دولت که جنایات اشغالگران را توجیه می‌کنند یا خواهان ارتکاب جنایات بیشتری از سوی این اشغالگران هستند و به دنبال تحقیر موضع عراق با مواضع زبونانه خود هستند، اعلام کند.

هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق تاکید کردند: همچنین باید شرح روشن و شفافی از تحقیق حرفه‌ای درباره شخصیت‌ها و افرادی که با نیروهای اشغالگر برای تسهیل جنایاتشان ضد ملت عراق همکاری کرده اند، ارائه شود. ادامه این خط مشی چشم پوشانه که خون‌ها نادیده انگاشته می‌شود و تداوم خیانت و تسلیم شدن، همه را به سوی مسیر با تبعات نامعلوم سوق خواهد داد.

در این بیانیه آمده است: این جنایات شنیع بدون واکنش متناسب با آن نخواهد بود و اقدامات بازدارنده برای ممانعت از تکرار موارد مشابه آن در کار خواهد بود و هیچ همدست و مزدوری مصون نخواهد
بود کما اینکه هر آنچه که اشغالگران تصور می‌کنند که دور از تیررس آتش رزمندگان مقاومت است، در تیررس است. پیروزی از جانب خداوند است.
منبع: مهر
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید.