17 ارديبهشت, 1400

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

زندگی نامه شهید مجید دارابی پور

 شهید دارابی پور در ۲۴ فروردین ۱۳۴۶ در خانواده روستایی چشم به جهان گشود نامش را مجید نهادند در دوران کودکی بسیار آرام و مودب بود با رسیدن به سن مدرسه روانه مدرسه ابتدایی حکیم صبوری و بسیجیان شد. در دوران ابتدایی یکی از شاگردان ممتاز و منضبط مدرسه بود. 

  

با اتمام دوران ابتدایی روانه یک کارگاه صنعتی شد. چندین ماه بعد با چند تن از بچه های مجله که در پایگاه بسیجیان فعالیت داشتند آشنا شد و از این موقع بود که تحت تأثیر اعتقادات سیاسی آنان قرار گرفت و با توجه به میزان سن و سوادش و نیز اطلاعات مذهبی که در هر فردی بطور موروثی موجود است در طی چند سال دارای اعتقادات مذهبی و سیاسی ای گشت که از آن به عنوان حزب الله یاد می شود …

با توجه به فرامین مذهبی و آنچه که یک مسلمان باتوجه به دستورات اسلام باید در قبال خانواده و اجتماع انجام دهد توانست در برخوردهای اجتماعی و خانوادگی به مرحله یا برسد که مگان از او به نیکویی یاد می کردند

… سال ۶۳ برای گذراندن آموزش نظامی به منجیل اعزام شد و پس از گذراندن آموزش عازم جبهه شد و در مناطق غرب و جنوب با همرزمانش مشغول جهاد با خصم زبون بود. در سال ۶۴ در عملیات قادر مجروح شد و چندین ماه تحت مداوا قرار داشت.

پس از بهبودی باز عازم مناطق جنگی شد و با آنکه قبل از شروع عملیات کربلای ۵ مأموریتش تمام شده بود این بار داوطلبانه در واحد تخریب مشغول شد و از آنجا پس از گذراندن آموزش مأمور به گردان ابوالفضل گردید تا راهگشای برادران رزمنده دیگر باشد.

  با آنکه قبل از شروع عملیات کربلای ۵ در برابر دشمن مانند دیگر عزیزان رزمنده کارزار نمود و برای هر مأموریتی آماده و مهیا بود تا سرانجام در یکی از مأموریت های گردان در عملیات کربلای ۵ به فیض شهادت نائل می گردد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 اسفند 1399 12:03

1 نظر

  • مصطفی
    پیوند نظر مصطفی یکشنبه, 24 اسفند 1399 12:06

    تخریب چی لشگر قدس گیلان
    روحش شاد

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید.