17 ارديبهشت, 1400

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

20 تکنیک طلایی برای پیشگیری از چین و چروک صورت

 نورخورشید دشمن شماره یک، پوست صورت شما است.
 
چکیده:پوست چروکیده معمولا دارای بافت خشن و زمخت بوده و پر از چین و چروک میباشد؛ معمولا وقتی که به طور مداوم در معرض عـوامـل جـوی همچون نور خورشید و یا سرمای شدید قرار میگیرید در معرض چروکیدگی پوست صورت هستید. اگـر مایلید از ایـجاد چـیـن و چروک روی پـوســتتان جلوگیری کنید مقاله زیر را حتما مطالعه کنید.
 

مقدمه

وقتی که برای اولین بار چین و چروکهای صورت خود را در آینه دیدید، به خاطر آورید. چه احساسی داشتید؟ حتما احساس یاس و ناامیدی تمام وجود شما را فرا گرفته و به این فکر کردید که چگونه این چین و چروکها را زیر تلی از کرم پودر پنهان کنید. اما به خودتان که هیچوقت نمیتوانید دروغ بگویید! چین و چروکهای صورت شما بعد از پاککردن آرایش باز هم نمودار خواهد شد. پس به فکر چارهای اساسی باشید.
با این ۲۰ روش، از پوست خود علیه حمله چین و چروک دفاع کنید
 
1- نور خورشید علت شماره یک چین و چروک، تـغیـیرات رنگـدانـه ها و سـرطـان پوست است. تا حد امکان از در معرض قرار گرفتن مقابل نور خورشید پرهیز کنید. هـرگاه از خانه خارج میگردید حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
2- از صابون استفاده نکنید؛ به جای آن صورت خود را با کرم شیر بشویید.
3- باقیمانده آرایش خود را توسط یک پنبه آغشته به آب گرم ( کـه قدری نشاسته به آن افزوده شده است ) پاک کنید. این کار زبری و چین وچروک پوست را رفع خواهد کرد.
4- صـبـح هنگام، پیش از آنکه حمام بگیرید، سفیده تخم مـرغ را جـدا کـرده و آن را بـا یـک قاشق سوپخوری عسل و 4/1 قـاشق چـایخوری آب هویج مخلوط کرده و روی صورت خود قرار دهید.
5- - در شب از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
6- پیش از آنکه از وان استفاده کنید 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را بـه آب وان اضافه کنید.
7- در تمام فصول سال از مواد آرایشی حاوی ترکیبات مواد مرطوب کننده استفاده کنید.
8- از کلاژن استفاده کنید؛ کلاژن پروتئین موجود در پوست است کـه بـه بـسیـاری از مـحـصـولات آرایشی افزوده می گردد. هرچـنـد مـصرف خـوراکی آن زیاد سودمند نیست، اما تزریق آن موثر میباشد. تزریق کلاژن به پوست قادر است چین وچروک و گودرفتگیهای ظریف و ریز را اصلاح فوری کند. پـس از تـزریق کلاژن نباید در مقابل آفتاب قرار گرفت. اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر شـما از هرگونه بیماری خود-ایمنی رنج می برید از تزریق کلاژن خودداری ورزید.
9- آب فـراوان بـنوشیـد؛ مـتـخصصین تـوصـیه می کـنـند کـه حـداقـل روزانـه 8 لیـوان آب بنوشید. این کار حقیقتا شرایط پوست را بهبود می بخشد
10-  تحـقـیـقات ثـابـت کـرده کـه نـوشیدن چای سبز تاثیر خوبی بر فرایند پیری دارد. چای منبع غنی از آنتی اکسیدان بـوده کـه بـا رادیـکـالـهـای آزاد بـدن شـمـا مبارزه میکند. حداقل چای کیسـه ای را بـه مـدت 3 دقیـقه در آب گـرم قـرار دهـید تا بیشترین نتیجه را بدست آورید.
11- کیفیت خوابیدن شما روی پوست شما تاثیر گذار میباشد. بنابراین از بالش نرم، بزرگ با پارچه طبیعی و غیر مصنوعی استفاده کنید.
12- به معجزه ماساژ ایمان بیاورید؛  هـنـگام استـفـاده از کـرمهای مـرطوب کننده دستان خود را بصورت حرکات مدور به ملایمت از چانه تا میان پیـشـانی بالا آورده و سپـس دستـانـتـان را به دو سوی صورتتان به پایین سر دهید. این کار را 12 مرتبه تکرار کنید. برای جلوگیری از چین و چروک و خطوط صورت در اطراف دهان، خنـده اغـراق آمیـزی کـرده و سپس دندانهایتان را مـحـکـم به هم بفشارید. این کار را 24 مرتبه تکرار کنید. برای جلوگیری از چین و چـروک گـردن دستهـایـتان را از زیر چانه بطرف پایین و بالا ماساژ بدهید این کار را 12 مرتبه تکرار کنید.
13- یکی دیگر از مشکلات خشکی پوست می باشد. بـا افزایش سـن شـما سلولهای پوست آب و چربی کمتری تولید خواهد کرد. برای مقابله با خشکی پوست مراحل زیر را طی کنید:
* در فـصل پـایـیـز و زمـستان از مرطوب کننده استفاده کنید و یا آنکه از سیستمهای مرطوب کننده خانگی سود برده و یـا یـک کتری آب را روی رادیاتور قرار دهید.
* بـر خلاف تصور عموم هنگامی که شما در معرض آب قرار می گیـرید، بـدن شـما رطوبت بیشتری از دست می دهد. هر چه بیشـتر در معرض آب قرار گیرید پوست شما خشکتر و پیرتر می گردد. از آب ولرم و یا خنک و نـه آب داغ برای شسـتشوی بدن خود استفاده کنید. آب داغ چربی طبیعی پوست بدنتان را از میان خواهد برد.
14- خود را در مــعرض حرارت قرار ندهید؛ گـرما قـادر اسـت بـه درون پـوسـت رخـنـه کـرده و بـه بافتهای همبند صدمه وارد کند. هنگام استفاده از سشوار دستی آن را در حالت بسیار داغ قرار ندهید و جریان هوای گرم را مستقیما بسمت پوست نگیرید. از گرمای نیمروزی نیز پرهیز کنید.
15- از عوامل جوی بدور باشید؛ هـنگامی که در زمستان از خانه خارج میشوید برای محافظت از پوست صورت از بادهای سوزناک زمستانی، از مـاسـک صـورت اسـتـفــاده کنید. همچنین پیش از آنکه به شنا بروید از یک مرطوب کننده قـوی اسـتـفاده کـنید تا از جذب کلر به پوستتان جلوگیری بعمل آید.
16- برای برطرف کردن چشمان پف کرده یک کتری چای دم کـنید و بگذارید تا خنک گردد و سپس چشمها را با آن شستشو دهید. همچنین میتوانید دو قاشق استیل را بـه مـدت چنـد دقـیـقه درون فـریز قرار داده و سپس روی چشم هایتان قرار دهـیـد تا پـف چشمانتان تقلیل یابند.
17- تغذیه مناسب برای جوان باقی ماندن و سلامتی پوست ضروری میباشد. بـه نکات زیر توجه کنید:
* مطمئن شوید رژیم غذاییتان حاوی ویتامینها و مواد معدنی ضروری میباشد.
* آنـتـی اکسیدانها که شامل ویتـامیـن A,C,E می بـاشـنـد صـدمـات نـاشی از نور خورشید را کاهش میدهند. * ویـتـامین A سرعت بـازسـازی سـلـولها را افـزایـش، رشد سلولها را عادی و جریان و تشکیل کلاژن را افزایش میدهد.
* سبزیجات و میوهجات تازه منبع خوبی از ویتامین A و C بوده درحالی که مصرف آجیل ویتامین E بدن را تامین خواهد کرد.
* روی ماده معدنی ضروری برای تولید کلاژن است (بافت پشتیبان پوست). جگر گـوساله و گـاو، گـوشت لخم گاو، تخمه آفتاب گردان، بـادام زمینی و پنیر مـنـابـع خوبی از روی میباشند.
18- شاید ندانید یـک چهره درهم تشکیل چین و چروک را تسریع می کند،  خـصوصا اطراف چشـمـهـا، برآمدگی بینی و روی پیشانی! خـنـدیدن، بـافتهای همبند پیرامون دهان را تحکیم کرده و باعث حفظ شکل ظاهری صورتتان می گردد.
19- سیگار را ترک کنید؛ سیگار کشیدن پوست را از جـریان یـافتن طبیعی خون محروم ساخته و سبب انقباض مویرگهای پوستی میشود. همچنین سیگار از رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به پوست بدن جلوگیری میکند.
20- روز خود را با نوشیدن یک فنجان آب جوشیده همراه با عسل و آب لیمو ترش آغاز کنید. این نـوشیدنی ناخالـصیهایی که در بـدن شـما انـبـاشتـه گـردیـده اند را از بدن دفع می کند. همچنین لیموترش بعنوان یک شستشو دهنده ملایم کبد نیز عمل می کند.

گردآوری : حدیثه اسفندیار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 01 ارديبهشت 1399 13:04

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید.